Adana Boşanma Avukatı
21 Nisan 2022

Adana Boşanma Avukatı

ADANA BOŞANMA AVUKATI
Adana Boşanma Avukatı Ece GÜNEYLİ,
Nafaka Almak İçin Ne Kadar Süre Evli Kalmak Gerekir? Sorusunu Yorumluyor..
Adana Boşanma Avukatı, meslektaşları ve diğer insanlar illa ki isterler ki evlilik birlikleri temelinden sarsılmasın, mutluluklar zedelenmesin, huzurlar bozulmasın…

Lakin iki tarafın bir süre sonra karşılıklı olarak uyuşmazlık sorunu ortaya çıktığında boşanma kararı verilir ve Adana En İyi Boşanma Avukatı tutularak boşanma davası açılmaya karar verilir. Evlilik birliği temelinden sarsıldıktan sonra başta kadınlar ve illa ki erkeklerde nafaka alabilir miyim veyahut almak için ne kadar süre evli kalmalıyım? gibi sorular sorarlar.

Google internet sitesinde kim tarafından cevap verildiği belli olmayan bir cevap şu şekildedir: 2 yılın altındaki evliliklerde 5 yıl, 5 yılın altındaki evliliklerde 7- 8 yıl, 5 ila 10 yıl arasındaki evliliklerde 12 yıl, 15 yılın üzerindeki evliliklerde, evlilik süresi dikkate alınarak nafaka verilmesi planlanıyor. Süre sınırında takdirin ”duruma göre hâkimde olacağı” belirtiliyor.
Bu sorunun cevabını kişisel ve açıklayıcı anlatımı ile Adana En İyi Boşanma Avukatı Ece GÜNEYLİ, şu şekilde veriyor; Boşanıldıktan sonra haklı olan tarafın mağduriyet yaşamaması ve ortada olan başka bireyler (çocuk veyahut çocuklar)var ise; onların da mağduriyet yaşamaması için nafaka verilir. Bunun için de evlilik ile ilgili bir süre sınırlandırılması yoktur. Aksi takdirde başta kadınlar, çocuklar ve erkekler mağduriyet yaşayabilir. Bunun için nafaka alabilmek için evlilik birliğinin ne kadar süre devam edildiği önemli değildir. Ve Adana Boşanma Avukatı, son olarak ekliyor ”Her birey hakkı olan ne ise, şimdiye kadar aldığı gibi bundan sonra da alacaktır, aksi bir durum söz konusu olamaz”.