ADANA BOŞANMA AVUKATI
15 Haziran 2022

ADANA BOŞANMA AVUKATI

DUYGUSAL ŞİDDETLE EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELİNDEN SARSILMASI (YARGITAY KARARLARI)

  • SIRLARI AÇIKLAMAK
  • DEDİKODU ÇIKARMAK
  • İFTİRA ETMEK

Bir önceki yayınladığımız yazı da (TIKLAYINIZ: https://www.eceguneyli.av.tr/adana-bosanma-avukati-3/ ) açıklamasını yaptığımız alt başlıklar ile ilgili Yargıtay kararları nelerdir bu yazımızda göreceğiz.

SIRLARI AÇIKLAMAK:

”…davalının ”evlilik bana göre değil, ben gideceğim” dediği aile içinde yaşananları dışarı aktardığı ve intihara kalkıştığı anlaşılmaktadır. Bu halde taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik mevcut ve sabittir.”

DEDİKODU ÇIKARMAK:

”… koca ve ailesi davacı kadının patronu ile ilişkiye girdiği dedikodusu çıkardıklarından boşanmaya neden olan olaylarda kocada eşit kusurludur. Kadının da davasının kabulü gerekirken yazılı şekilde reddine karar verilmesi usul ve yasaya aykırı bozmayı gerektirmiştir.”

İFTİRA ETMEK:

”davalının eşine fiziksel şiddet uyguladığı ve karısına iftira ettiği anlaşılmaktadır. Bu halde taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizlik mevcut ve sabittir.”