ADANA BOŞANMA AVUKATI
15 Haziran 2022

ADANA BOŞANMA AVUKATI

DUYGUSAL ŞİDDETLE EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELİNDEN SARSILMASI

Sizlerin de aile içerisinde yaşadığınız veyahut normal hayatta karşılaşıp rahatsız olduğunuz illa ki bu tür durumlar vardır. Şimdi gelelim bu durumlar nelerdir ve açıklamaları nedir. Ayrıca bu açıklamalara ek olarak verilen Yargıtay kararları örnekleri için TIKLAYINIZ: https://www.eceguneyli.av.tr/adana-bosanma-avukati-4/

  • Sırları açıklamak
  • Dedikodu çıkarmak
  • İftira etmek

SIRLARI AÇIKLAMAK: TMK m. 185 f. III hükmünde yer alan eşlerin sadakat hükmü duygusal sadakati de içerdiğinden sırları açıklamak/yaymak küçültücü davranışlardan bulunmakla eşlerin duygusal sadakat hükmüne aykırı bir davranış olmakla aynı zamanda bir boşanma sebebi oluşturur.

DEDİKODU ÇIKARMAK: Eşlerin birbirlerine ilişkin dedikodu çıkarmaları küçültücü davranışlardan bulunmakla duygusal şiddete yönelik bir davranış olduğundan evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davasında boşanma konusu davranışlardan sayılmaktadır.

İFTİRA ETMEK: Eşlerin birbirlerine iftira etmeleri küçültücü davranışlardan bulunmakla duygusal şiddete yönelik bir davranış olduğundan evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davasında boşanma konusu davranışlardan sayılmaktadır.

AİLE İÇİ SIRLARI

AÇIKLAMAK SUÇTUR.